Щороку мешканці світу об’єднуються, аби відзначити День Землі і таким чином вшанувати крихку природу планети, яка все більше страждає від людських дій. Перша акція у рамках дня Землі пройшла 22 квітня 1970 року в США, в Нью-Йорку за ініціативи студентів, школярів та їхніх вчителів, які запропонували зазирнути вглиб екологічних проблем і разом пошукати їх вирішення. Відтоді День Землі 22 квітня святкується щороку.
З 1990 року цей день проголошено міжнародним, а в Україні він відзначається з 1992 року. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на один день від використання автомобіля тощо. День Землі щорічно відзначається в 147 країнах.
Народжені з ініціативи громадських організацій заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.
Всесвітній день води, дата якого припадає на 22 березня, святкує вся планета. Головне завдання цього дня – нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі. Так, з 1993 року офіційно відзначається Міжнародний день води. До цієї події Організація по захисту навколишнього середовища звертається до всіх країн з проханням приділяти більше уваги захисту водних ресурсів і проводити конкретні роботи на національному рівні.