Головна » Новини » ДО УВАГИ ОРГАНІЗАТОРІВ ПОЗАУРОЧНОЇ РОБОТИ!

ДО УВАГИ ОРГАНІЗАТОРІВ ПОЗАУРОЧНОЇ РОБОТИ!

daruumaisternist3004_2 мал

 

Шановні колеги, повідомляємо вам, що в травні 2020 року на інтернет-ресурсах галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва в онлайн форматі буде проведена традиційна Х звітна виставка студентів та викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність». На виставці, яка в цьому році є ювілейною, буде представлений широкий спектр живописних та графічних робіт.

 Мистецтво викладачів, студентів і випускників ХХУ, що відоме не тільки в Україні, а й далеко за її межами, базується не тільки на кращих традиціях та наробітках класичного академічного мистецтва, але і відкрите до інших художніх напрямків, стилів та тенденцій у мистецтві. Мабуть тому, творчість людей, які пов’язані з Харківським художнім училищем настільки різноманітна та індивідуальна. В деяких роботах відчувається вплив імресіонізму, з його відображенням реальності через внутрішні враження у моменті «тут і зараз» та пріоритетом кольору над формою. Деякі автори працюють в реалістичній манері, з великою увагою до найменших деталей. А деяким до душі лаконічна але яскрава декоративна манера. Не залишаються поза увагою художників і абстрактне мистецтво та нові мистецькі течії. Нерідко, викладачі та учні експериментують, використовуючи власні авторські прийоми, що додає роботам оригінального і різнопланового звучання.

Маючи славну історію, стоячи біля витоків художньої освіти в Харкові, виховавши не одне покоління талановитих майстрів, ХХУ і сьогодні є важливою частиною мистецького та культурного життя Харкова.

З радістю запрошуємо познайомитись з творчістю харківських художників різних поколінь, наповнитись натхненням та весняним настроєм, відвідавши онлайн-виставку студентів та викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»!

Довідка. 

Харківське художнє училище засноване у 1896 році рішенням Харківської міської думи на базі приватної художньої школи М. Раєвської-Іванової. Першим директором училища був учень І. Ю. Рєпіна Олександр Любимов, а викладачами — випускники знаменитої рєпінскої майстерні. Сьогодні училище відомо в пострадянському та світовому мистецькому контексті завдяки своїм випускникам різних років, серед яких О. Дейнека, В. Авєрін, А. Константинопольський, В. Гонтаров, І. Іванов, Б. Косарєв, І. Рик, Г. Цапок, Г. Шурина, П. Шигимага, а також наші сучасники: Е. Міро, Д. Даниш, Е. Сегал, Р. Мінін, Г. Зіньковський та багато-багато інших.

Інтернет-ресурси галереї «Мистецтво Слобожанщини» для ознайомлення з експозицією виставки «Дарую майстерність» :

Facebook: Мистецтво Слобожанщини

Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna

Twitter: https://twitter.com/oblgallery

Telegram: https://t.me/oblgallerymc

Сайт КЗ «ООМЦКМ»: https://www.cultura.kh.ua/uk/virtual-gallery/virtual-gallery-ms

Канал на You Tube – Харьковский областной центр культуры и искусства

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *