Головна » Новини » День української писемності та мови

День української писемності та мови

день мови

9 листопада щороку відзначається
день української писемності та мови, який започаткували більше 20 років тому. Метою свята є консолідація українського суспільства. Свято було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 “Про День української писемності та мови” на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”.
За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”, яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань. Тому цілком справедливо відзначати День української писемності та мови саме в день цього святого.
Окрім цього 9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Цей день відзначається не так давно, з 2013 року, у зв’язку з чим, ще немає усталених традицій. Тож, ми можемо започаткувати традиції й дотримуватися їх разом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *