Головна » Новини » МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖЕСТОВИХ МОВ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖЕСТОВИХ МОВ

Його проголошено Резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2017 року, повідомляє Укрінформ.

Пропозиція про проголошення Міжнародного дня жестових мов надійшла від Всесвітньої федерації глухих – організації, що нині об’єднує 135 національних асоціацій глухих, і захищає права близько 70 мільйонів глухих по всьому світу.

Дата 23 вересня була обрана на відзначення створення цієї федерації в 1951 році.

Жестові мови – це повноцінні природні мови, що відрізняються від розмовних мов. Існує також міжнародна мова жестів, яка використовується глухими людьми на міжнародних зустрічах, а також під час поїздок і особистого спілкування. Вона вважається основною формою жестової мови, яка не така складна, як природні жестові мови знаків, і має обмежений лексикон.

Резолюція, яка проголошує Міжнародний день жестових мов, підтверджує, що ранній доступ до мови жестів і послуг мовою жестів, включаючи якісну освіту, має життєво важливе значення для зростання і розвитку глухої людини. Крім того, цей документ визнає важливість збереження жестових мов як елемента мовного та культурного розмаїття.

Серед закладів профтехосвіти Харківщини є такі, що дають змогу слабкочуючим навчатися. А також особливі освітні потреби не заважють учням брати активну участь у позашкільній освіті – гуртках – і досить успішно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *